A klasa: rywal z góry tabeli nad morzem

W 5 kolejce rozgrywek A klasy grupy 7, do Kołobrzegu przybyli goście z Zegrza Pomorskiego.

W niedzielę, 26 września br. o godz. 17 30 na Euroboisku Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg podejmowała drużynę Hajka Zegrze Pomorskie. Ciepłe jesienne popołudnie spowodowało, że na trybunie boiska zasiadło sporo kibiców, także przyjezdnych. Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze osiągnęli przewagę w posiadaniu piłki. Nieustannie przez blisko 3 minuty utrzymywali się przy piłce, zmieniali strony, przyspieszali i zwalniali tempo gry, aby znaleźć dojście do bramki przyjezdnych. Udało się to Pawłowi Lenio, który po akcji pokonał jednego z obrońców i umieścił futbolówkę w siatce na 1:0 (3′). Sympatykom miejscowych wydawało się, że po tak szybkim golu, następne padną niedługo. Goście poważnie potraktowali utratę bramki i na więcej nie pozwolili piłkarzom w białych strojach. Jak się okazało to dobrze zorganizowany zespół. W ten sposób, niestety dla widowiska, kibice w pierwszej połowie więcej celnych trafień nie zobaczyli. 2 minuty po zmianie stron AP Kotwica Kołobrzeg podwyższa prowadzenie na 2:0. Ponownie Paweł Lenio umieszcza piłkę między słupkami piłkarzy z Zegrza. Radość miejscowych trwa 1 minutę. Gol kontaktowego zdobywa Michał Mazurek (48′) na 2:1. Publiczność musiała czekać na kolejne trafienia aż do 83 minuty. Bramkę na 3:1 zdobywa Wiktor Kosmala. W 87 minucie Paweł Lenio trzeci  raz posyła piłkę do siatki gości. Jednak na tym nie poprzestaje i w 90 minucie czwarty raz w tym meczu nie daje szans golkiperowi Hajki. W doliczonym czasie gry dla kołobrzeżan celny strzał Damiana Walaska sprawia, że AP Kotwica Kołobrzeg wygrywa z Hajka Zegrze Pomorskie 6:1.

Gratulujemy wygranej, a gościom życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.